Zarybienie narybkiem podchowanym węgorza obwodu rybackiego j. Drużno na kanale Kanał Elbląski nr 5.

Informuję, że w dniu 20.05.2022r. odbyło się zarybienie narybkiem podchowanym węgorza obwodu rybackiego j. Drużno na kanale Kanał Elbląski nr 5. Do wód jeziora trafiło 180 kg materiału zarybieniowego, tj. 36000 szt. o wadze jednostkowej – 5 g/szt. Zarybienie zostało zrealizowane przez pracowników Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, przy pomocy pracowników biura ZO PZW w Elblągu. Ryby dotarły na teren bazy Węgle-Żukowo w pojemnikach styropianowych. Pieniądze na zakup narybku pochodziły z budżetu Państwa. Jest to kontynuacja programu zarybień obszarów morskich i jezior przymorskich, po kilkuletniej przerwie. W 2022r. w ramach tego projektu do wód polskich trafiło 1000000 szt. narybku. Jest to znaczne wzmocnienie działań Okręgu PZW w Elblągu, który w ramach corocznych zarybień do użytkowanych wód wypuszcza od 40000 do 70000 szt. węgorz. Te zarybienia finansowane są w całości ze składek członków naszego okręgu.

Informację sporządził:
Krzysztof Cegiel

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok