Zawody wędkarskie dla członków Szkółki Wędkarskiej im. Marka Kalisza przy SP Żurawiec i SP Zwierzno 11.06.2023 r

DSCF566111.06.2023 na rzece Balewka w miejscowości Krzewsk odbyły się zawody wędkarskie dla członków Szkółki Wędkarskiej im. Marka Kalisza przy SP Żurawiec  i SP Zwierzno. W zawodach wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – IV i kl. V – VIII. Opiekunami koła są Elżbieta Knut ze Zwierzna i Elżbieta Bielawa z Żurawca.
Organizatorem zawodów byli: Rada ds. Młodzieży ZO PZW w Elblągu reprezentowana przez Teresę Konopkę i Lecha Solarskiego i Koło Elektrociepłownia Elbląg, którego Kazimierz Paliński i Janusz Wejtanowicz).
Tym razem pogoda dopisała i ryby też! Uczestnicy byli zadowoleni z wyników oraz aktywnie spędzonego czasu nad wodą, umilonego słodkim poczęstunkiem.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami, ufundowanymi przez Wiceprezesa ds. Młodzieży ZO PZW w Elblągu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.
Z każdym rokiem do szkółki zgłasza się wielu nowych adeptów, zainteresowanie zawodami jest progresywne, co jest dodatkowym motywatorem dla organizacji zawodów i zajęć wędkarskich dla dzieci i młodzieży.
Dziękujemy sponsorom, organizatorom oraz sędziom za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Z wędkarskim pozdrowienie!
Teresa Konopka – Wiceprezes ds. Młodzieży ZO PZW w Elblągu

Notatkę sporządziła: Marzena Wakieć - Sekretarz Rady ds. Młodzieży ZO PZW w Elblągu

Zawody wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych 28.05.2023 r Pod Patronatem PRAZYDENTA ELBLĄGA

28.05.2023 na rzece Elbląg na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu odbyły się  Indywidualne Wiosenne Zawody Wędkarskie dla dzieci pod Patronatem Prezydenta Elbląga.
Organizatorem zawodów byli: Zarząd Okręgu PZW w Elblągu i Zarząd Koła Sielanka Elbląg.  W zawodach wzięło udział 20 uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: 7 – 10 lat – 5 dzieci oraz 11 – 14 lat – 15 dzieci.  Tym razem pogoda dopisała! Piękne słoneczko, dość wysoka temperatura powietrza i lekki wiaterek, sprzyjały młodym wędkarzom i ich licznie zgromadzonym rodzinom na spędzenie przyjemnego czasu nad wodą. Ryby współpracowały z każdym uczestnikiem zawodów. Pozytywne nastawienie i determinacja młodych adeptów wędkarstwa sprawiły, iż bój o podium był zacięty i dość wyrównany. Piękne elbląskie krąpie nie zawiodły i wagi złowionych ryb, liczyły się w kilogramach.

Zawody wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych 2.07.2022r

W dniu 2.07.2022r na rzece Elbląg na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu odbyły się  XIV zawody spławikowe z cyklu "Czyste Wody - Zdrowe Ryby".
Organizatorem zawodów byli: Zarząd Okręgu PZW w Elblągu i Zarząd Koła Elektrociepłownia w Elblągu.
W zawodach wzięło udział 16 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: 6 lat – 10 lat – 5 osób oraz 11 lat – 14 lat – 11 osób. Tym razem pogoda dopisała, była iście wędkarska. Niewielkie słoneczko i drobny deszczyk tuż przed zawodami. Po ogromnych upałach, które męczyły nas przez ostatnie dni, to przyjemna aura do spędzenia czasu nad wodą. Niestety ryby nie podzielały tego poglądu i nie współpracowały tak ochoczo, jak uczestnicy zawodów.
Tym razem każda złowiona rybka dawała jeden punkt i była natychmiast wypuszczana do wody. Krzewienie dobrych nawyków wśród młodych wędkarzy w myśl zasady „Czyste wody, zdrowe ryby”, pozwoliło uniknąć kontaktu rybek z siatką i po delikatnym wyhaczeniu, powrócić w dobrej kondycji do wody.

Piknik rodzinny i zawody wędkarskie dla dzieci w Suszu

IMG 4101W dniu  18.06.2017r. na terenie stanicy wędkarskiej w m. Bronowo położonej nad jeziorem Burgale odbył się piknik rodzinny połączony z zawodami wędkarskimi i zabawami dla najmłodszych wędkarzy o "Puchar Burmistrza Susza". W trakcie imprezy dokonano uroczystego otwarcia i oddania do użytku dla wędkarzy nowego budynku gospodarczego. Uczestnikiem spotkania był Pan Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski .Organizatorem imprezy było Koło PZW w Suszu.

Wyniki - Wiosenne Zawody dla Dzieci i Młodzieży o „Puchar Prezydenta Elbląga”

IMG 9401Zarząd Okręgu PZW w Elblągu informuje, że Wiosenne Zawody dla Dzieci i Młodzieży o „Puchar Prezydenta Elbląga” odbyły się zgodnie z planem w dniu 3 maja 2017 roku na rzece Elbląg w Elblągu. W klasyfikacji drużynowej brało udział 5 szkół podstawowych, 3 gimnazja i 2 szkoły ponadgimnazjalne. Puchary za pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach ufundował Urząd Miejski w Elblągu, puchary za II i III miejsca oraz dyplomy i  upominki dla zawodników i opiekunów drużyn
ufundował Zarząd Okręgu PZW w Elblągu.

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok