KOMUNIKAT NR 2 SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW ELBLĄG NA ROK 2024

W komunikacie przedstawiamy poprawiony program Spławikowych Mistrzostw Okręgu w dniach 15-16.06.2024 r. w kategorii senior, U-15, U-20.

Program zawodów 15-16.06.2024 r. I i II tura
6.00 - Zbiórka zawodników – rzeka Elbląg – Elbląg (od ul. Warszawskiej)
6.00 - 6.30 - Sprawdzenie obecności , odprawa, losowanie sektorów i stanowisk (I i II tura), otwarcie Mistrzostw
6.30 – 7.00 - Czas dojścia do stanowisk
7.00 – 1 sygnał - wejście na stanowiska
7.35 - 2 sygnał - kontrola przynęt i zanęt
UWAGA : ZAWODNICY MUSZĄ BYĆ OBOWIĄZKOWO WYPOSAŻENI WE WŁASNE WIADRA I PUDEŁKA O WŁAŚCIWYCH POJEMNOŚCIACH ZGODNIE Z PRZEPISAMI "FIPSed"
W sektorze U-15 kontrola przynęt i zanęt będzie miała charakter edukacyjno-pokazowy.

8.50 – 3 sygnał - nęcenie zanętą ciężką
9.00 – 4 sygnał - rozpoczęcie I (II) tury
11.55 – 5 sygnał – 5 minut do zakończenia zawodów dla kategorii U15, U20

12.55 – 5 sygnał - 5 minut do zakończenia zawodów dla kategorii seniorów
12.00 – 6 sygnał - koniec zawodów dla kategorii U15, U20
13.00 – 6 sygnał - koniec zawodów dla kategorii seniorów
12.00 – 13.00 – ważenie ryb w sektorach U15 i U20
13.00 – 14.00 - ważenie ryb w sektorze seniorów
14.30 – wyniki po I turze ( II turze ), zamknięcie Mistrzostw.

Kolejność wypuszczania łodzi po losowaniu na 1 Teamowe GPO w dniu 02.06.2024r.

1

Monster Zander Team

Stańczyk Marcin, Dwórznik Andrzej

2

My już nic nie musimy

Matulka Norbert, Kurt Jarosław

3

TEAM DRAGON

KUBASIEWICZ Sławomir, CHWIEJ Ireneusz

4

Q-ERGO & Nor-Fish

Kapuściński Jakub, Ługowski Paweł

5

Team Zamech Elbląg

Lichociński Piotr, Słomczyński Artur

6

TEAM 60+

Pietryka Marek, Wrzosek Wiesław

7

ZŁÓW I ZJEDZ

Strąk Michał, Iwaniuk Adrian

8

TEAM TOUDI & IKTORN

SIEŃSKI TOMASZ, SOBCZAK ŁUKASZ

9

Jarek & Rafał

Paliński Jarosław, Zielonka Rafał

10

LUNA

Przybytkowska Lucyna, Przybytkowski Paweł

11

Latające Słonie

Pajewski Andrzej, Bukojemski Mateusz

12

Team Porzecze

Górzan Krzysztof, Przespolewski Piotr

13

CH.M.

Chanas Mirosław, Chanas Marek

14

Team Piaski

Głowacki Wojciech, Łoś Daniel

15

TEAM GLOBAL KWIDZYN

Libiatowski Rafał, Stawicki Mateusz

16

Team Susz

Fedus Dariusz, Dumkiewicz Ireneusz

17

TEAM PASIAK MALBORK

Urban Adam, Englert Bartosz

18

RW Team

Falkenberg Robert, Zawistowski Wojtek

19

TEAM MŁYNCHESTER CITY

MIKOS BARTOSZ, CZUBIŃSKI ANDRZEJ

20

Dworek Team

Aftomonkin Damian, Zawiliński Tomasz

21

TEAM CALAMUS

PRZEZPOLEWSKI BOGDAN, GĄSAK MARCIN

22

TEAM BRANIEWO

Ochab Leszek, Ciecierski Paweł

23

Team Q-TANG Masters

Szymaniec Wojciech, Szymaniec Adam

24

Team Barbarzyńcy

Ariel Żarski, Marcin Matlewski

25

Abdul & Ahmed

Serafin Maciej, Staniucha Grzegorz

26

INFINITI FISHING TEAM

Zienkiewicz Dariusz, Zienkiewicz Joanna

27

Stare Pole 1

Żurawski Sylwester, Zieliński Krzysztof

28

team Jędruś

Andrzej Henio, Bielawski Jaroński,Henryk

29

TEAM DOBA TARASIUK

Doba Adam, Tarasiuk Dominik

30

Żwirek i Muchomorek

Binkowski Łukasz, Nazarewicz Łukasz

31

Strażaki z Pasłęka Team

Bruliński Arkadiusz, Dariusz Dudycz

32

MANYFIK TEAM ŻUŁAWY

Skubisz Tomasz, Podlaski Grzesiek

33

MARIACHI

Dziugieł Waldemar, Frąckiewicz Wojciech

34

Team DARPIO

Wróblewski Dariusz, Szczypkowski Piotr

1 Spinningowe teamowe zawody z cyklu Grand Prix Okręgu - 2024/2025

Okręgowy Kapitanat Sportowy przy Zarządzie Okręgu PZW w Elblągu informuje, że pierwsze okręgowe zawody spinningowe z cyklu „Teamowe Grand Prix Okręgu 2024” odbędą się 02.06.2024 na rzece Nogat w miejscowości Letniki
Team we własnym zakresie zabezpiecza łódź zgodną z ZOSW i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 5.11.2010 r. w sprawie wymagań technicznych i wyposażenia statków żeglugi śródlądowej.

Zawody rozgrywane będą z łodzi w 1 sektorze. Sektor został wyznaczony na rzece Nogat , górną granicę stanowi śluza Rakowiec(m.Malbork), a dolną granicę stanowi śluza Michałowo.(m.Wierciny) - z wyłączeniem odcinków rzeki w granicach obrębow ochronnych  zawartych w RAPR PZW Elbląg.

Program zawodów:
6:30 – zbiórka zawodników przystań kajakowa w miejscowości Letniki
6:30 – 7:00 – sprawdzenie listy obecności, otwarcie zawodów, odprawa techniczna.
7:00 – wypuszczanie obsad łodzi co 30 sek.
7:30 – 14:30 – zawody.
14:30 – 15:00 zdanie kart startowych.
15:00 – 15:45 praca Komisji Sędziowskiej, posiłek.
16:00 – ogłoszenie wyników zawodów, wyłonienie Mistrza Okręgu PZW w Elblągu


Miejscem przeprowadzenia odprawy będzie przystań kajakowa w miejscowości Letniki.
UWAGA. Sędziowanie zawodów przeprowadzone zostanie za pomocą aplikacji xtramarlin.pl .  Miary zapewnia organizator zawodów. Zawodnicy proszeni są o zainstalowanie aplikacji xtramarlin.pl przed zawodami. Instrukcja dostępna pod linkiem: https://xtramarlin.pl/instruction.php
Zapisy teamów wyłącznie droga mailową - do dnia 28.05.2024 r. do godz. 14:00 –Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tym dniu zostanie opublikowana lista zgłoszonych teamów.
Losowanie numerów startowych teamów zostanie przeprowadzone komisyjnie o godz. 16:00, po czym lista zostanie opublikowana na stronie internetowej ZO PZW w Elblągu.

KOMUNIKAT NR 1 SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW ELBLĄG NA ROK 2024

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW Elbląg na rok 2024

25-26.05.2024 w kategorii: U25, kobiety, weterani 55+, 65+
15-16.06.2024 w kategorii: senior, U15, U20

Termin Mistrzostw
– tura I 25.05.2024 r. – U25, kobiety, 55+, 65+
– tura II 26.05.2024 r. – U25, kobiety, 55+, 65+

– tura I 15.06.2024 r. – seniorzy, U15, U20
– tura II 16.06.2024 r. – seniorzy, U15, U20

Miejsce Mistrzostw

– 25-26.05.2024 – rzeka Elbląg – Elbląg – obie strony
– 15-16.06.2024 – rzeka Elbląg - Elbląg – obie strony

Regulamin zawodów
Informujemy, że zawody zostaną rozegrane zgodnie z aktualnie obowiązującymi „Zasadami Organizacji Sportu”

Między innymi przypominamy, że ogranicza się ilość używanych zanęt na każdą z tur dla jednego zawodnika w kategorii:

 - weterani, seniorzy, kobiety, młodzież, juniorzy - do 20 litrów,

- kadeci do 15 litrów.

Zanęta przy pomiarze objętości musi być nawilżona i przesiana. Limit używanych przynęt pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do zanęty wynosi 2,5 litra na jedną turę. Maksymalna ilość larw ochotkowatych wynosi 1 litr (w tym max. 0,5 litra ochotki haczykowej). Limit czerwonych robaków (dżdżownicowate - Lumbricidae) wynosi 0,5 litra, które muszą być przedstawione do kontroli w stanie niepociętym.
Zawody zostaną rozegrane jako zawody dwuturowe, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Do klasyfikacji drużynowej zaliczamy wszystkie kategorie.

Lista zgłoszonych zawodników na 2 Spławikowe GPO - Kanał Jagielloński 12.05.2024 r.

Poniżej zamieszczamy listę zawodników, którzy zgłosili chęć startu w 2 zawodach z cyklu spławikowego GPO, które w dniu 12.05.2024 r. odbędą się na Kanale Jagiellońskim.

Senior

  1. Krzysztof Żytkiewicz – 14 Pasłęk
  2. Tomasz Chodziński – 24 Sielanka
  3. Roman Kamiński -  25 Sztum
  4. Krzysztof Katewicz  -  25 Sztum
  5. Bartłomiej Kobuz – 20 Gronowo
  6. Jarek Dziembowski – 23 Malbork Garnizon
  7. Robert Dziewic – 23 Malbork Garnizon
  8. Klein Krzysztof – 23 Malbork Garnizon
  9. Andrzej Krzykowski – 20 Gronowo
  10. Dariusz Migdalski – 3 Zamech
  11. Mateusz Bralewski – 14 Pasłęk
  12. Marcin Lemanowicz – 25 Sztum
  13. Wojciech Kirschnick – 25 Sztum
  14. Krzysztof Dzięgielewski – 20 Gronowo
  15. Horbów Dawid – 12 Młynary
  16. Tomasz Frol – 5 Malbork Miasto
  17. Dobosz Henryk – 14 Pasłęk
  18. Kamil Szuryński – 20 Gronowo
  19. Stasiak Łukasz – 14 Pasłęk
  20. Tomczak Paweł – 10 Braniewo
  21. Grzegorz Gryga – 20 Gronowo
  22. Jarosław Jędrkowiak  - 25 Sztum
  23. Kazimierz Harnatkiewicz – 3 Zamech
  24. Adam Hryckiewicz – 3 Zamech

55+

  1. Roman Okoń – 20 Gronowo
  2. Bogdan Akimowicz – 13 Orneta
  3. Ireneusz Szwejkowski – 13 Orneta
  4. Piotr Kowalówka – 13 Orneta
  5. Jan Frąckiewicz – 29 Stegna

65+

  1. Jan Wojtasz  - 20 Gronowo
  2. Roman Luźny – 12 Młynary
  3. Edward Rutkowski – 20 Gronowo
  4. Andrzej Piatczyc – 13 Orneta
  5. Edward  Kruczkowski – 29 Stegna

Kobiety

  1. Marzena Wakieć – 12 Młynary
  2. Halina Rutkowska – 20 Gronowo

U 15

  1. Damian Śliwiński – 20 Gronowo + Olgierd Śliwiński
  2. Karolina Wojtasz – 20 Gronowo + Piotr Wojtasz
  3. Jakub Karczewski – 20 Gronowo + Paweł Karczewski

U 20

  1. Kuba Dziewic – 23 Malbork Garnizon

U 25

 

W przypadku zaistnienia nieścisłości proszę o kontakt pod nr telefonu: 501-202-889

Grzegorz Staniucha

elspinecotubisPSSteam poland logo kolor transparentpls logo kolor transparent ok